Сукні в українському стилі: вишуканість та елегантність

У наш час вишите плаття в українському стилі, купити які можна в спеціалізованих магазинах або замовити онлайн, користуються неабияким попитом. Усе частіше модниці поповнюють свій гардероб вишуканим українським вбранням, тому що воно завжди виглядає модно, розкішно, вишукано. Дедалі частіше одяг в українському стилі стає окрасою світових подіумів, а вишивку полюбляють використовувати імениті кутюр’є задля декорування дизайнерського вбрання.

З давніх-давен мистецтво вишивання передавалося за спадком від матері до доньки. Це було справжнє таїнство, якому надавали сакрального значення. Наші предки вірили у те, що зображення того чи іншого візерунку на сорочці захистить від злих сил, надасть добробут та благополуччя. Окрім того, велике значення мав і колір сорочки. Наприклад, білий символізував чистоту та невинність, чорний ототожнювався з віковою мудрістю, зелений – колір рослинності та родовитості, синій підкреслював безкраї ріки та небо, червоний – це життєва сила.

Сукні в українському стилі: вишуканість та елегантність
Рукодільниці проводили довгі години, вишиваючи складні орнаменти та візерунки. Молоді дівчата самостійно шили собі одяг, а також рушники на весілля. Найчастіше зображували калину, лілію, троянду, дуб, мак, чорнобривці, виноградну лозу. Калина – це символ справжньої української жіночої вроди, лілія ототожнювалася з чистотою та невинністю, троянда означала відновлення, а виноград – сімейні цінності. Також на сорочках та сукнях вишивали птахів, геометричні орнаменти та квіти.

Раніше для виготовлення українського одягу застосовували домоткане льняне чи конопляне полотно. Сьогодні ексклюзивні вишиванки шиють з льону чи бавовни. Виробники додають до натурального полотна невелику кількість синтетичних волокон. Це потрібно для того, аби одяг добре тримав форму, був більш практичним. Вартість вишиванок з натуральних тканин висока, але повністю виправдана. Натуральні волокна добре пропускають вологу та поглинають її, не подразнюють шкіру, відрізняються антибактеріальними властивостями.

Вишиванки лише з синтетичних матеріалів коштують значно дешевше, проте штучні тканини можуть викликати алергічні реакції, вони не завжди приємні та м’які на дотик, а вже після першого прання втрачають привабливий зовнішній вигляд. Тому все ж краще обирати вбрання з натуральних матеріалів, оскільки воно практичне та довговічне.

Сьогодні одяг в українському стилі – невід’ємна частина гардеробу, окраса кожного громадянина. Це універсальне вбрання, яке буде доречне як у повсякденному житті, так і на святкуванні урочистостей.